• ویژگی های یک مشاور موفق چیست ؟

  مشاور وقتى موفق می شود كه دارای ویژگی ها و خصوصیات زیر باشد :
  ۱- شخصيت سالم.
  ۲- تيز بينى؛ تيز فهمى و سرعت انتقال.
  ۳- مهارت در گوش دادن.
  ۴- علاقه یاری به مردم.
  ۵- علاقه و اشتياق به يادگيرى و تغيير رفتار خويش زيرا كسى كه نتواند خود را تغيير دهد هرگز نخواهد توانست ديگرى را تغيير دهد.
  ۶- لذت بردن از زندگى اجتماعى و همكارى.
  ۷- تجربه‏هاى نظـر ى و عملى مورد نياز در امر مشاوره و راهنمايى؛ به ویژه در برقرارى رابطه و مساعد كردن زمينه يا موقعيت.
  ۸- آشنايى با روش‏هاو شيوه‏هاى عمدتاً كلامى و برقرارى رابطه با ديگران بر پايه فرهنگ حاكم جامعه.
  ۹- آشنايى با روش‏هاى تقويت رفتار تغيير يافته.
  ۱۰- آشنايى با روش‏هاى معتبر ارزشيابى؛ تغيير رفتارى و پى‏گيرى آن.
  ۱۱- معرفت ساختار خانواده‏ها.
  ۱۲- معرفت ساختار روابط والدين و فرزندان.

   

  تطلاعات بیشتر در مورد مشاور حقوقی


  votre commentaire
 • وکیل

  پیشینه تاریخی: قرن‌ها پیش در یونان قدیم و روم باستان؛ کارها قضایی به افرادی واگذار می‌ شد که به جای دیگران مسائل قضایی آنان را دنبال می کردند . به ایـن ترتیب حقوق کسانی که از کارها قضایی اطلاعی نداشتند به ناروا زیرپا گذاشته نمی‌شد و یا متهمـان به جرم ناکـرده محکوم نمی شدند و یا مجازاتی افزون برآنچه مجازاتشان بود متحمل نمی‌شدند. و ایـن بود که در طی قرون متمادی ارزش چنین کسانی که مبادرت به دفاع از موکلان خویش می‌نمودند در نظام‌های قضایی متفاوت به صورت حرفه‌ای تثبیت می گردید.

   


  votre commentaire
 • مقدار مهریه

  مهریه اغلب در شرایط ضمن عقد مقرر می‌شود. مهریه را خود زن و شوهر یا فرد دیگری می‌تواند به نمایندگی از آن‌ها مشـخص نماید . اما نباید فراموش کنیم که مشـخص کننده‌ٔ مهریه قطعا باید اهلیت داشته باشد. یعنی عاقل؛ بالغ و حاوی قصد و رضا باشد. مهریه می‌تواند در نکاح دائم ذکر نشود. دو طرف می‌توانند در ایـن عقد شرط نداشتن مهر کنند. و هیچ خللی به آن وارد نیست. زن و شوهر می‌توانند تراضی کنند که مهریه پـس از وقوع عقد نکاح مشـخص شود. چنان چه پیش از مشـخص مهریه؛ و پیش از وقوع نزدیکـی بیـن زن و شوهر؛ یکـی از آن‌ها فوت نماید ؛ زن مستحق هیچ مهری نیست. ولی چنان چه نزدیکـی پیش از مشـخص مهر واقع شود؛ زن مستحق مهرالمثل هست که در ادامه به آن خواهیم پداخت.

   


  votre commentaire
 • ديوان عدالت اداري در يك نگاه

  ۱-  تاريخچه و قبلی سازماني و اداري ديوان عدالت اداري

  جلوتر از پیروزی انقلاب اسلامی؛ در هفتم اردیبهشت ۱۳۳۹ قانونی تحت عنوان «قانون راجع به شورای دولتی» مشتمل بر ۳۲ ماده و ۳ تبصره به تصویب کمیسیون مشترک مجلسین هنگام رسید که هیچ هنگام به مرجله اجرا درنیامد. با پیروزی انقلاب؛ با رویکرد «ایجاد نظام اداری صحیح» و «محو هرگونه استبداد و خودکامگی و انحصارطلبی»؛ نهادی نوین در اصول ۱۷۰ و ۱۷۳ قانون مهم را ثبت کردند که با تصویب اولین قانون آن مشتمل بر بیست و پنج ماده و نه تبصره بوسیـله مجلس شورای اسلامی در چهارم بهمن ماه ۱۳۶۰؛ از مهرماه سـال بعد؛ اين نهاد کار خود را شروع به کار نمود. بعدها قانون دیوان عدالت اداری چندين بـار از طرف مجلس شورای اسلامی مورد تغییر و اصلاح نمود تا بلاخره در نهم خرداد سـال ۱۳۸۵؛ قانون دیوان بوسیـله مجلس شورای اسلامی تغییر یافت که اما با دقت به ایراداتی که شورای محترم نگهبان بر بعضـی از مواد ایـن قانون وارد دانسته بود؛ راهی مجمع تشخیص مصلحت نظام شد. مجمع در تاریخ ۲۵/۹/۱۳۸۵ با جایگزینی ماده (۱۳) و بند (۱) ماده (۱۹)؛ قانون دیوان را موافق با مصلحت نظام تشخیص داد و بدین ترتیب دومین قانون دیوان؛ به مرحله به اجرا درآمد.


  votre commentaire
 • مشاوره حقوقي رايگان با وکيل خوب دادگستري

  از لحاظ حقوق کیفر يک عمل زماني عمل مجرمانه بحساب مي‌آيد که حسب قانون آن عمل جرم حساب شود و براي آن نيز مجازات ضـروری در نظـر گرفته شود. حسب ماده ۲ قانون مجازات اسلامي که مقرر مي دارد:« هر فعل يا ترک فعلي که درقانون براي آن مجازات تعيين شده باشد جرم حساب مي شود.» اين ماده ناظر به يکي از اصول کلي قانوني بودن جرم و مجازات است . به عبـار ت ديگر يک عمل مجرمانه از سه عنصر با ارزش و اساسي تشکيل مي شود. ۱- عنصر قانوني ۲- عنصر مادي ۳- عنصر معنوي

  مشاهده متن کامل مقاله خیانت در امانت 

  votre commentaire


  Suivre le flux RSS des articles de cette rubrique
  Suivre le flux RSS des commentaires de cette rubrique