• آیا جشن ازدواج ضروری است یا غیر ضروری؟

   

  اجرا ی مراسم ازدواج کارکردهای مختـلفی دارد. اصلی ترین کارکرد مراسم ازدواج، رسمیت بخشیدن به ازدواج و زندگـی مشترک عروس و داماد می باشد. دومین کارکرد مراسم ازدواج، رقابت اجتماعی یا همـان چشم و هم چشمی می باشد. چه فردی جشن مجللی اجرا نمـوده است؟! چه فردی غذای جـالـب تری داده است؟! چه فردی تعداد زیادتری را دعوت نمـوده است؟! مراسم دیگری کجا اجرا شد؟! و غیره سومین کارکرد مراسم ازدواج، تبادل هدایا به منظور اصرار بر انسجام اجتماعی می باشد. اغلب در مراسم گوناگون ، هدایایی میـان عروس و داماد و خویشاوندان این دو تبادل می گـردد که بیانگر انسجام اجتماعی و وابستگی اجتماعی می باشد.

  پس جشن ازدواج سه کارکرد مهـم دارد. الف: رسمیت دادن به ازدواج ب: رقابت اجتماعی ج: انسجام اجتماعی توسـط تبادل هدایا. شما به کدام کارکرد مراسم ازدواج زیـادتر ارزش می دهید؟ آیا فقط برای چشم و هم چشمی تمایل به گرفتن جشن عروسی دارید و یا برای به رسمیت قسمتـی ازدواجتان؟

  اجرا ی مراسم ازدواج یکـی از اتفاقات خوشایند و به یاد ماندنـی برای هر شخصی می باشد. جشن ازدواج یکـی از سنن با ارزش ازدواج می باشد که بعضـی به آن خیلی ارزش می دهند و بعضـی دیگر به آن با بدبینی نگاه می کنند ودر صدد پاک یا کاستن آن می باشند . اشخاصـی که به جشن ازدواج نگاه بدبینانه دارند، اغلب به رقابت اجتماعی که در جشن ازدواج رخ خواهـد داد ، نظـر دارند. از آنجا که خواه ناخواه در جریـان اجرا ی جشن ازدواج، رقابت ایجاد می شود ، ناراضی می باشند و این رقابت را مایه اتلاف وقت، انرژی و سرمایه اشخـاص می دانند و معتقد هستند که دیگران هـم مجبور خواهند شـد تا در این رقابت شرکت نمایند.

  اصولا خوب است که اصل این جشن را پاک ننمایید ، . بودن جشن ازدواج، مناسـب تر از نبودن آن است، چرا که با اجرای جشن و اجرای آداب و رسوم مرتبط به جشن، رسمیت ازدواج زیـادتر می شود و تعهد همسـران هـم به تبع آن بیشتر می شود. هرچند تا به حال در اجتماع ایران تحقیقی مبنی بر میزان طلاق در ازدواج هایی که در دفترخانه ها بدون مراسم جشن، ثبت خواهند شـد در مقایـسه با ازدواج هایی که همراه با مراسم جشن به ثبت می رسند، انجام نشده است. ولی به لحاظ نظـری، به نظـر می رسد که آمار طلاق در ازدواج های بدون مراسم، زیـادتر باشد چرا که ازدواج اجتماعی و عرفی همسـران در این گونه ازدواج ها، پایین تر می باشد. به نظـر می رسد که تجمع مردم در جشن نوعی گواهی و اثبات بر رسمیت ازدواج و هـم عاملی برای تثبیت مسئولیت های دو طرف در زندگـی آتی می باشد. از این نظـر می توان آن را عاملی در استقرار تکالیف زناشویی و ایجاد تعهد جدی دانست.

  در جامعه های توسعه یافته ،جشن ازدواج خلاصه تر و کم خرج تر از جوامع دیگر اجرا می گردد احتمالا علـت آن این باشد که رقابت اجتماعی در جوامع پیشرفته در دیگر بستر های اجتماعی انجام می گردد و جشن ازدواج کمتر توجه اشخـاص را برای رقابت اجتماعی بر می انگیزد. به نظـر میرسد هرچه بتوان رقابت اجتماعی را به دیگر کارهای اجتماعی منتقل نمود، ناظـر اجرای جشن های آسان تر و کم هزینه تر خواهیم بود.

   

  در فرآیند ازدواج در فرهنگ ایرانی سه جشن وجود دارد. یک جشن نامزدی، دیگری جشن عقد، نهایتا جشن عروسی. مناسـب تر می باشد که نامزدی چندان پر سرصدا نباشد تا چنان چه که اشخـاص خواهان جدایی بودند، آسان تر بتوانند از هم جدا گردند. پس به نظـر میرسد که نبودن جشن نامزدی با فلسفه نامزدی، زیـادتر انطباق دارد و نبودن آن مناسـب تر از بودن آن می باشد.


  votre commentaire
 • ازدواج سنتی پایدارتر است یا امروزی؟

  دفتر ازدواج ونک

  خوشبختانه با افزایش آگاهی مردم، حضور زنان در جامعه پر رنگ‌تر شده است. ازدواج‌ها کم‌‌کم از شکل سنتی  به شکل امروزی تغییر کرده است. البته نمی‌توان راجع به مثبت یا منفی بودن این تغییر نظر داد. هیچ چیزی مطلقاً خوب یا بد نیست. از نظر خیلی‌ها، ازدواج‌ سنتی پایدارتر است. ممکن است چنین چیزی درست باشد، اما این پایداری  به این معنا نیست که این خانواده‌ها هیچ مشکلی ندارند و همیشه زن و شوهر در کنار هم خوشحال هستند. متأسفانه آمارهای به‌دست آمده از دفاتر عقد و ازدواج حاکی از آن است که ازدواج های منجر به طلاق رشد زیادی داشته است.  در اکثر موارد این طلاق ناشی از عدم شناخت صحیح زوجین از یکدیگر است.

  دلیل پایداری و دوام یک ازدواج نمی‌تواند شیوه‌ی شکل‌گیری آن باشد. ازدواج عقلانی با هر روشی صورت گرفته باشد، همواره پایدار است. ممکن است ازدواج سنتی پایدارتر باشد. البته اگر از روی اجبار صورت نگیرد و دختر و پسر هم حق تصمیم‌گیری داشته باشند. گاه شده بعد از چند ماه،  زوجین یا یکی از آن‌ها تقاضای طلاق می‌کند.

  حق انتخاب در ازدواج سنتی و امروزی

  در ازدواج سنتی، در ابتدای امر خانواده‌ها راجع‌به مناسب بودن دختر و پسر تصمیم می‌گیرند. پس از تأیید خانواده‌ها، دختر و پسر در رابطه‌ با ازدواج با یکدیگر فکر می‌کنند. البته نمی‌توان گفت اگر پدر و مادر در مرحله‌ی اول تصمیم‌گیرنده باشند، حتماً ازدواج درست و منطقی است. برخی از خانواده‌ها با توجه به شرایط و حرف و حدیث‌های اطرافیان و یا چشم و هم‌چشمی، ممکن است در رابطه با ازدواج فرزندان خود تصمیم نادرستی بگیرند. به یاد داشته باشید تا زمان برگزاری مراسم عقد در دفاتر ازدواج رسمی از گزینه‌ی ازدواجتان شناخت پیدا کنید.

  عامل ثبات و پایداری ازدواج سنتی یا امروزی بودن آن نیست

  اگر در کنار عشق و علاقه، عقل و منطق هم در انتخاب شریک زندگی نقش داشته باشد، دوام ازدواج بیشتر خواهد بود. همراهی منطق و علاقه چه در ازدواج سنتی و چه در ازدواج امروزی می‌تواند یک فاکتور ضمانتی برای پایداری رابطه باشد. یادتان باشد سفره‌‌های عقد آن‌چنانی و پر زرق و برق و دیگر رسومات پر هزینه، هیچ تأثیری بر پایداری رابطه‌ی شما نخواهد داشت. شناخت را دست کم نگیرید.

  عامل دیگری که در پایداری ازدواج تأثیر دارد تلاش طرفین برای حفظ ازدواج است. هر چقدر علاقه بیش‌تر باشد، تلاش برای دوام زندگی مشترک بیش‌تر خواهد شد. در گذشته خانواده‌ها عروس یا داماد را انتخاب می‌کردند و آن دو حق انتخابی نداشتند. خانواده‌ها نیز بر این باور بودند که بعد از ازدواج، عشق به وجود می‌آید. مشخص است که با توجه به شرایط امروزی جامعه‌ی ما چنین ازدواجی دوام نخواهد داشت. به یاد داشته باشید پس از خوانده شدن خطبه توسط عاقد پیوند زناشویی شما ثبت می‌شود پس تا می‌توانید شریک زندگی خود را بشناسید.

  هر چه دیگران کم‌تر از زندگی شما بدانند کم‌تر دخالت می‌کنند و آرامش بیش‌تری دارید. هیچ کس از بیرون نمی‌تواند راجع‌به روابط زن و شوهر نظر بدهد و آن‌ها را به شیوه‌ی درست راهنمایی کند. شاید بنا به دلایلی بین زن و شوهر بحث و جدل پیش آید. نیازی نیست اطرافیان شما راجع‌به آن چیزی بدانند. بهتر است زن و شوهر تلاش کنند خودشان این مسئله را حل کنند. اگر مطمئن شدند تلاش‌هایشان نتیجه‌ای ندارد می‌توانند با فردی قابل اعتماد مشورت کنند. نیازی نیست سفره‌ی دل خودتان را پیش هر کسی باز کنید.

  تا به اینجا ازدواج سنتی یا امروزی در عوامل موفقیت ازدواج تأثیر چندانی نداشتند. اما چرا همچنان عده‌ای اصرار دارند که ازدواج‌های امروزی زودتر منجر به طلاق می‌شوند؟

  نقش عقل و منطق

  مهم‌ترین دلیل می‌تواند نقش نداشتن عقل و منطق در تصمیم‌گیری باشد. دختر و پسر همدیگر را می‌بینند، عاشق هم می‌شوند، صبح را با جملات عاشقانه و به امید رسیدن به هم آغاز می‌کنند و شب را به عشق هم و با رؤیای رسیدن به هم سر می‌کنند. فارغ از این که زندگی مشترک، گفتن دوستت دارم‌  نیست. دختر و پسر با اصرار فراوان، خانواده‌ها را راضی می‌کنند تا وصلت کنند. اما وقتی وارد زندگی مشترک می‌شوند تازه می‌فهمند که زندگی مشترک دشواری و راحتی را در کنار هم دارد.

  یاد بگیرید که چند سال بعد را هم ببینید. قرار است پدر و مادر باشید. تلاش کنید شریک زندگی خود را طوری انتخاب کنید که خانواده‌ی شما بستر مناسبی برای رشد فرزندانتان باشد. تفاهم، آرامش، علاقه و شرایط مالی مساعد در تربیت و پرورش بهتر فرزندانتان تأثیر مثبتی دارد. امروزه آمارهای رسمی از دفاتر عقد و ازدواج، حاکی از رشد آمار طلاق در جامعه است. پس در انتخاب شریک زندگی خود هوشیار باشید.

  خویشتن شناسی

  متأسفانه برخی از دختران با توجه به رفتار خانواده یا اطرافیان فکر می‌کنند که تنها با ازدواج کردن دیده‌ خواهند شد و ارزش خواهند داشت. این خانم‌ها در تلاشند لباس عروس بر تن کنند تا ارزششان بالاتر برود. خیلی از آن‌ها هم به اصطلاح از “ترشیدگی” می‌ترسند. این تفکر اشتباه ممکن است از سوی خانواده و یا دوستان تحمیل شده باشد. چنین دخترانی معمولاً تصمیماتی عجولانه و کورکورانه می‌گیرند و عواقب آن نیز کاملاً معلوم است. توجه داشته باشید که ارزش و احترام هیچ انسانی به انسان دیگر وابسته نیست.

  به خود متکی باشید

  دسته‌ی دیگری از دختران هم هستند که فکر می‌کنند تنها شوهر است که می‌تواند آن‌ها را خوشبخت کند. شوهر برای آن‌ها خانه، ماشین، طلا و جواهر خواهد خرید، به مسافرت‌های دور و نزدیک خواهد برد و … . در صورتی‌که خوشبختی یا بدبختی هر شخص به خود او بستگی دارد.

   

  منبع


  votre commentaire
 •  آشنایی پیش از ازدواج، چرا و چگونه؟

  زمانی شما تمایل داریـد شریک اقتصادی گزینش نمایید ارزش آشنایی بطور کامل زیـادتر از وقتی می باشد که با فردی تمایل داریـد به سینمـا بروید، یا وقتی با فردی میخواهید هم منـزل شوید ارزش آشنایی زیـادتر از وقتی می باشد که تمایل دارید با وی چند روز به مسافرت بروید. در ازدواج شما با یک فرد در بیشترین سطح شریک می شوید.

  هر ارتباطی که بخواهد شکل بگیرد احتیـاج به آشنایی دارد. دو فرد همجنس هم که تمایل داشته باشند با هم رابطـه دوستانه و یا رابطـه کاری داشته باشند احتیـاج به آشنایی دارند. هرچه رابطـه برای ما با ارزش تر باشد، دقت و توجه به آشنایی زیـادتر می شود. بـعد شکی نمی بـاشد که پیش از ازدواج قطعا می بایست آشنایی صورت بگیرد.

  در زمان قدیم حتی دختر و پسر همدیـگر را نمی شناختند و نمی دانستند که قرار می باشد با چه فردی زندگـی کنند و پـس از اینکه خطبه عقد خوانده میشد با همدیـگر آشنا میشدند. در واقع این والدیـن ها بودند که برای آنان همسـر گزینش می نمودنـد . ما آن نظر را نمی پذیریم، چرا که این پرسش مطرح می گـردد که آیا ابزار ضـروری برای محک زدن همدیـگر را دارند؟ قرار می باشد این آشنایی موقعی شناخت ضـروری به ازدواج برسد و قرار نمی بـاشد که دختر و پسر یک دوستی داشته باشند و پـس از ۶ ماه که وابستگی عاطفی میـان آنها ایجاد شد تازه ببینند به درد هم می خورند یا نه؟

  در زمان آشنایی تاریخچه فردی را به دست می آوریم، رفتارها و گفتارهای وی را زیر نظـر خواهیم گرفت و به احساسات درونی خود دقت می کنیم و تمام این ها را مبنای ادامه یا نداشتن تداوم رابطـه قرار خواهیم داد.

  در اینجا زمانی ما از آشنایی حرف می زنیم ، منظورمان آشنایی با هدف ازدواج می باشد. وقتی که هدف از آشنایی، ازدواج باشد نوع آشنایی گوناگـون می باشد. دارا بودن هدف ازدواج به این معنی نمی باشد که بعد از آشنایی، قطعا باید ازدواج کرد. نیت ازدواج به این معنی می باشد که این ارتباط، برای شخـص با ارزش می باشد؛ چارچوب دار می باشد و بی قید و باری به هر جهت نمی باشد. قرار می باشد طی این رابطـه دختر و پسر با لایه های سطحی شخصیت همدیـگر آشنا گردند و این آشنایی شناختی به آنان بدهد که با آن بتوانند تصمیم بگیرند به درد هم می خورند یا نه. پس آشنایی های پیش از ازدواج آن هم در چارچوب معیـن و ارزشی و اخلاقی موجـب می شود اشخـاص عاقلانه تصمیم بگیرند، عاشقانه آغاز کنند و با تعهد ادامه دهند. شخصی که نیت ازدواج دارد یعنی اثبات کرده است که زیر بار مسئولیت برود، از رابطـه صمیمانه نمی ترسد و به سنت ازدواج پای بند می باشد. پذیرش ازدواج سطح بالایی از مسئولیت پذیری و پختگی را طلب می نماید.

  مدت وقـت دوره آشنایی:

   

  به طور متـوسـط ۳ تا ۶ ماه فرصت مناسبی می باشد که دختر و پسر و خانواده هایشان با هم آشنا شوند ولی این آشنایی ها نبایستی زیاد شود تا وابستگی کاذب و غیر منطقی ایجاد نماید . در طول این مدت خواهند توانـست از یک مشاور خانواده کمک بگیرند تا منطقی و آگاهانه تصمیم گیری کنند. اما وقـت این رابطـه بستگی به دو طرف دارد و تا وقتی که تا میزانی یکدیگر را بشناسند این وقـت طول خواهد کشید و حداکثر همـان ۶ ماه خوب می باشد، ولی چنان چه در این مدت دیدند که نظـرها و اعتقاداتشان از هم دور می باشد باید هرچه زودتر به این آشنایی خاتمه دهند.


  votre commentaire
 • دفتر عقد و ازدواج در پیروزی-همسر آینده ی من

  بررسی تمام جانبه شخصیت طرف مقابل زمان گزینش همسـر لازم و ضـروری می باشد. ولی دقت صرف به بعضـی از معیارها، ناتوانی در اولویت بندی آنان و یا دقت زیاد به معیارهای فرعی خود از صدمات جدی در امر گزینش همسـر می باشد. از این رو خیلی با ارزش که شما معیارهای مهـم و مهم گزینش همسـر را بشناسید و از  طرف دیگر بتوانید معیارها را بر حسب اولیت و ارزش شان، مورد طبقه بندی قرار دهید تا با چشم اندازی جامع، برای گزینش همسـر اقدام نمایید.

  خصوصیات شخصیتی همسـرم این چنین می باشد

  “آنجلیس” نویسنده کتاب تو آن گمشده ام هستی ، شش خصوصـیت شخصیتی را به عنوان معیارهایی مثبت گزینش همسـر توضیح خواهـد داد :

  – تعهد به پیشرفت خود و درمـان زندگـی مشترک: منظور این می باشد که شخـص مورد نظـر شما می کوشد علاوه بر دارا بودن برنامه های معیـن برای پیشرفت و رشـد خود برای درمـان زندگـی مشترک از تمام امکانات و منـبع های بهره گیری کند و بر آگاهی های خود بیفزاید. وی برای این کار کتاب می خواند ، نوارهای تربیتی گوش خواهـد داد ، در کلاس ها و جلسه های آموزشی ثبت نام می کند و موقعی لزوم از روان شناسان کارآزموده راهنمایی و یاری می گیرد.

   – بازبودن احساسی و روحی : شخصی که از نظـر روحی و احساسی باز و صمیمی می باشد خصوصیات پایین را دارد: احساس دارد، از احساس خود آگاه است، می خواهد احساس خود را با شما در میـان بگذارد و می داند که چطور احساس خویش را بیان نماید.

  – صداقت: صداقت با اعتماد مبادله می گردد. هرچقدر شما راستگوتر باشید، زیـادتر از اعتماد طرف مقابل برخوردار می شوید. صداقت لازم و ضـروری ترین و ارزشمند ترین جزء یک رابطـه سالم می باشد.

  – مسئولیت پذیری و پختگی : چنان چه با کسی ازدواج کنید که ناپخته و مسئولیت ناپذیر است، به جای همسـر ، کودکی را به فرزند خواندگی اثبات نموده اید. شخـص بالغ خواهـد توانست با کار، تغذیه سالم، نظم و رعایت بهداشت از خود مراقبت کند و شخصیت خویش را پیشرفت دهد.

  – اعتماد به نفس بالا:  شخصی که خود را باور ندارد، نخواهد توانست صادقانه به دیگری محبت کند و تکیه گاه وی باشد. آنهایی که احساس بی ارزشی می کنند انسان هایی صدمـه پذیر، شکننده و پیش بینی ناپذیرند.

  – نگرش مثبت به زندگـی : انسان های مثبت، به توانایی های خود برای مناسـب تر ساختن اوضاع و شرایط اعتماد دارند، در زمان ایجاد مشکلات، تهدیدها را به فرصت ها مبدل می سازند و به جای پیدا کردن مقصر به راه حل ها می اندیشند. آنان اشخـاص خوشبینی می باشند که باور دارند آینده خود و زندگـی مشترکشان روشن می باشد.

  عوامل دیگر هم با ارزش می باشد

  ضمناً مهمترین عوامل اثر بخش در ازدواج موفق که می بایست مد نظـر داشته باشید عبارتند از:

  رشد عاطفی و فکری: در حوزه پیشرفت عاطفی و شناختی، آنچه به نظـر لازم و ضـروری می رسد این می باشد که خانـم و آقـا فرق بیشتری از نظـر طرز تفکر وسلیقه نداشته باشند چون در این صورت با هم موافقت نخواهند کرد.

  رشد اجتماعی هـم با پیشرفت فکری عاطفی رابطـه دارد چون فردی که از نظـر اجتماعی پیشرفت کرده طرز آشتی و همکاری را با اشخـاص بهتر می داند و به محدودیت های خود واقف است، انتظارات اجتماعی را درک می کند و از بحران های دائمی زندگـی ممانعـت می کند. به عبارت دیگر پختگی روانی و پیشرفت اجتماعی عاطفی موجـب می شود که همسـران معایب یکدیگر را بپذیرند، نقایص یکدیگر را بپذیرند، نقایص یکدیگر را به رخ هم نکشند و در حالات گوناگون انعطاف پذیری داشته و واکنش مناسب نشان دهند.


  votre commentaire
 • دفتر عقد و ازدواج در منطقه ١٧- حسادت های دوران نامزدی

   

  در آغاز ازدواج یا آشنایی زیاد پیش می آید که نامزدها مبتـلا احساس حسادت شوند. این حسادت که همزمان با حس تملک و «ما شدن» به وجود می آید، برخـی وقتها آن چنان عذاب آور می گـردد که روابط نامزدها را متشنج می کند و قول و قرارهای ازدواج را بهم می زند. برای دختر و پسری که تا پیش از این در مـورد انجام کارهایشان استقلال داشته اند، آسان نیست که به محض آشنایی یا عقد در چهارچوب های تنگ نظـرانه قرار بگیرند و روی رفت و آمد آنها، رفتارهای منطقی و عرفی آنان و روابط سالم شان برچسب زده شود. در ادامه با چرا حسادت با همراه باشید.

  چرا حسادت؟

  اغلب علـت مهـم این است که دختر و پسر در آغاز ازدواج احساس می کنند می بایست این ما شدن و تملک را به تمام جهـان اعلام نمایند. آنان این کار را نشانه ای از دقت می دانند که با روشی اشتباه، در واقع خطـا ترین شیوه ممکن، به طرف مقابل تفهیم می نمایند. شخـص حسود، کوشش می کند همسـر ش را با تمام وجود در چنگ دریافت کند و مراقب است که با سهل انگاری وی را از دست ندهد. ولی معـمولاً به این فکر نمی کند که همسـر وی در همـه این سـال ها یاد گرفته که چطور روابطش را به شکلی سالم تنظیم نماید و از تهدید دور بماند!
  گاهی زمان ها استرس از این بابت می باشد که شخـص حسود، خود را در رده ای زیـرتر از نامزد یا همسـرش فکر می کند و با اعمال فشار و دشوار گیری کوشش دارد مکان اطراف همسـرش را محدود نماید تا وی قدرت مقایسه را از دست بدهد و متوجه این فرق نگردد. مسلم است که در چنین نکاتی به روی فرد آوردن و حرف زدن از کمبودهای وی خواهـد توانست این حلقه فشار را تنگ تر و تنگ تر نماید. چنان چه شما هم جزو قربانیان این حسادت می باشید می بایست کوشش نمایید به همسـرتان حس ارزشمندی و توانایی بدهید و اعتماد به نفس وی را زیادتر ببرید. در ادامه با چند توصیه عاشقانه همراه ما باشید.

  چند توصیه عاشقانه

  ۱٫ وقـت ها، محل ها و اشخاصـی که همسـر تان نسبت به آنان حساس می باشد را شناسایی نمایید و رفتار خود را در این موقعیت ها به یاد بیاورید. کوشش نمایید رابطـه منطقی میـان این دو را پیدا نمایید و اندک اندک حساسیت های همسـرتان را نسبت به موقعیت با توضیح دادن، تغییر رفتار خود، عادی سازی شرایط وغیره از میـان ببرید.

  ۲٫ در موقعیت هایی که همسـرتان مبتـلا حسادت می شود ، به وی محبت زیادتری داشته باشید. وی را در جمع همراه خود ببرید و موقعیت محترمانه ای برایش در نظـر بگیرید.

  ۳٫ جزئیات روابطی که وی را حسود می کند را برایش نگویید. در عوض کوشش نمایید بهانه دستش ندهید و عشقتان را به وی اثبات نمایید .

  ۴٫ برای همسـرتان زمان زیادتری بزارید. برخـی وقتها احساس حسادت به این علـت به وجود می آید که همسـر یا نامزد شما فکر می کند برای وی کمتر از دیگران وقـت می گذارید.

  ۵٫ پـس از ازدواج نوع روابط خود را با اطرافیان تغییر دهید. دیگر می بایست آگاه باشید که صمیمیت رفتاری و گفتاری قبلی را با دختر یا پسرهای فامیلتان نخواهید توانست داشته باشید الا آن که همسـرتان ظرفیت پذیرش استانداردهای فامیلی شما را داشته باشد.

  ۶٫ کوشش ننمایید با لجبازی کردن یا به رو آوردن های پی در پی رفتار وی را عوض نمایید. برای اینکار تنها یک نسخه وجود دارد و آن اطمینان بخشیدن به همسـرتان از پای بندی به زندگـی تازه می باشد!

   

  ۷٫ هیچوقت ، هیچوقت ، در مـورد چیزی که روی آن حساس می باشد، به وی دروغ نگید. با این کار می بایست .

  فاتحه روابط سالم و زندگـی مشترکتان را بخوانید.

  برای مشاهده اطلاعات بیشتر درمورد ازدواج به سایت دفترعقد و ازدواج در منطقه 17  مراجعه نمایید.


  votre commentaire  Suivre le flux RSS des articles
  Suivre le flux RSS des commentaires