• دفتر عقد و ازدواج در پیروزی-همسر آینده ی من

  بررسی تمام جانبه شخصیت طرف مقابل زمان گزینش همسـر لازم و ضـروری می باشد. ولی دقت صرف به بعضـی از معیارها، ناتوانی در اولویت بندی آنان و یا دقت زیاد به معیارهای فرعی خود از صدمات جدی در امر گزینش همسـر می باشد. از این رو خیلی با ارزش که شما معیارهای مهـم و مهم گزینش همسـر را بشناسید و از  طرف دیگر بتوانید معیارها را بر حسب اولیت و ارزش شان، مورد طبقه بندی قرار دهید تا با چشم اندازی جامع، برای گزینش همسـر اقدام نمایید.

  خصوصیات شخصیتی همسـرم این چنین می باشد

  “آنجلیس” نویسنده کتاب تو آن گمشده ام هستی ، شش خصوصـیت شخصیتی را به عنوان معیارهایی مثبت گزینش همسـر توضیح خواهـد داد :

  – تعهد به پیشرفت خود و درمـان زندگـی مشترک: منظور این می باشد که شخـص مورد نظـر شما می کوشد علاوه بر دارا بودن برنامه های معیـن برای پیشرفت و رشـد خود برای درمـان زندگـی مشترک از تمام امکانات و منـبع های بهره گیری کند و بر آگاهی های خود بیفزاید. وی برای این کار کتاب می خواند ، نوارهای تربیتی گوش خواهـد داد ، در کلاس ها و جلسه های آموزشی ثبت نام می کند و موقعی لزوم از روان شناسان کارآزموده راهنمایی و یاری می گیرد.

   – بازبودن احساسی و روحی : شخصی که از نظـر روحی و احساسی باز و صمیمی می باشد خصوصیات پایین را دارد: احساس دارد، از احساس خود آگاه است، می خواهد احساس خود را با شما در میـان بگذارد و می داند که چطور احساس خویش را بیان نماید.

  – صداقت: صداقت با اعتماد مبادله می گردد. هرچقدر شما راستگوتر باشید، زیـادتر از اعتماد طرف مقابل برخوردار می شوید. صداقت لازم و ضـروری ترین و ارزشمند ترین جزء یک رابطـه سالم می باشد.

  – مسئولیت پذیری و پختگی : چنان چه با کسی ازدواج کنید که ناپخته و مسئولیت ناپذیر است، به جای همسـر ، کودکی را به فرزند خواندگی اثبات نموده اید. شخـص بالغ خواهـد توانست با کار، تغذیه سالم، نظم و رعایت بهداشت از خود مراقبت کند و شخصیت خویش را پیشرفت دهد.

  – اعتماد به نفس بالا:  شخصی که خود را باور ندارد، نخواهد توانست صادقانه به دیگری محبت کند و تکیه گاه وی باشد. آنهایی که احساس بی ارزشی می کنند انسان هایی صدمـه پذیر، شکننده و پیش بینی ناپذیرند.

  – نگرش مثبت به زندگـی : انسان های مثبت، به توانایی های خود برای مناسـب تر ساختن اوضاع و شرایط اعتماد دارند، در زمان ایجاد مشکلات، تهدیدها را به فرصت ها مبدل می سازند و به جای پیدا کردن مقصر به راه حل ها می اندیشند. آنان اشخـاص خوشبینی می باشند که باور دارند آینده خود و زندگـی مشترکشان روشن می باشد.

  عوامل دیگر هم با ارزش می باشد

  ضمناً مهمترین عوامل اثر بخش در ازدواج موفق که می بایست مد نظـر داشته باشید عبارتند از:

  رشد عاطفی و فکری: در حوزه پیشرفت عاطفی و شناختی، آنچه به نظـر لازم و ضـروری می رسد این می باشد که خانـم و آقـا فرق بیشتری از نظـر طرز تفکر وسلیقه نداشته باشند چون در این صورت با هم موافقت نخواهند کرد.

  رشد اجتماعی هـم با پیشرفت فکری عاطفی رابطـه دارد چون فردی که از نظـر اجتماعی پیشرفت کرده طرز آشتی و همکاری را با اشخـاص بهتر می داند و به محدودیت های خود واقف است، انتظارات اجتماعی را درک می کند و از بحران های دائمی زندگـی ممانعـت می کند. به عبارت دیگر پختگی روانی و پیشرفت اجتماعی عاطفی موجـب می شود که همسـران معایب یکدیگر را بپذیرند، نقایص یکدیگر را بپذیرند، نقایص یکدیگر را به رخ هم نکشند و در حالات گوناگون انعطاف پذیری داشته و واکنش مناسب نشان دهند.


  votre commentaire
 • دفتر عقد و ازدواج در منطقه ١٧- حسادت های دوران نامزدی

   

  در آغاز ازدواج یا آشنایی زیاد پیش می آید که نامزدها مبتـلا احساس حسادت شوند. این حسادت که همزمان با حس تملک و «ما شدن» به وجود می آید، برخـی وقتها آن چنان عذاب آور می گـردد که روابط نامزدها را متشنج می کند و قول و قرارهای ازدواج را بهم می زند. برای دختر و پسری که تا پیش از این در مـورد انجام کارهایشان استقلال داشته اند، آسان نیست که به محض آشنایی یا عقد در چهارچوب های تنگ نظـرانه قرار بگیرند و روی رفت و آمد آنها، رفتارهای منطقی و عرفی آنان و روابط سالم شان برچسب زده شود. در ادامه با چرا حسادت با همراه باشید.

  چرا حسادت؟

  اغلب علـت مهـم این است که دختر و پسر در آغاز ازدواج احساس می کنند می بایست این ما شدن و تملک را به تمام جهـان اعلام نمایند. آنان این کار را نشانه ای از دقت می دانند که با روشی اشتباه، در واقع خطـا ترین شیوه ممکن، به طرف مقابل تفهیم می نمایند. شخـص حسود، کوشش می کند همسـر ش را با تمام وجود در چنگ دریافت کند و مراقب است که با سهل انگاری وی را از دست ندهد. ولی معـمولاً به این فکر نمی کند که همسـر وی در همـه این سـال ها یاد گرفته که چطور روابطش را به شکلی سالم تنظیم نماید و از تهدید دور بماند!
  گاهی زمان ها استرس از این بابت می باشد که شخـص حسود، خود را در رده ای زیـرتر از نامزد یا همسـرش فکر می کند و با اعمال فشار و دشوار گیری کوشش دارد مکان اطراف همسـرش را محدود نماید تا وی قدرت مقایسه را از دست بدهد و متوجه این فرق نگردد. مسلم است که در چنین نکاتی به روی فرد آوردن و حرف زدن از کمبودهای وی خواهـد توانست این حلقه فشار را تنگ تر و تنگ تر نماید. چنان چه شما هم جزو قربانیان این حسادت می باشید می بایست کوشش نمایید به همسـرتان حس ارزشمندی و توانایی بدهید و اعتماد به نفس وی را زیادتر ببرید. در ادامه با چند توصیه عاشقانه همراه ما باشید.

  چند توصیه عاشقانه

  ۱٫ وقـت ها، محل ها و اشخاصـی که همسـر تان نسبت به آنان حساس می باشد را شناسایی نمایید و رفتار خود را در این موقعیت ها به یاد بیاورید. کوشش نمایید رابطـه منطقی میـان این دو را پیدا نمایید و اندک اندک حساسیت های همسـرتان را نسبت به موقعیت با توضیح دادن، تغییر رفتار خود، عادی سازی شرایط وغیره از میـان ببرید.

  ۲٫ در موقعیت هایی که همسـرتان مبتـلا حسادت می شود ، به وی محبت زیادتری داشته باشید. وی را در جمع همراه خود ببرید و موقعیت محترمانه ای برایش در نظـر بگیرید.

  ۳٫ جزئیات روابطی که وی را حسود می کند را برایش نگویید. در عوض کوشش نمایید بهانه دستش ندهید و عشقتان را به وی اثبات نمایید .

  ۴٫ برای همسـرتان زمان زیادتری بزارید. برخـی وقتها احساس حسادت به این علـت به وجود می آید که همسـر یا نامزد شما فکر می کند برای وی کمتر از دیگران وقـت می گذارید.

  ۵٫ پـس از ازدواج نوع روابط خود را با اطرافیان تغییر دهید. دیگر می بایست آگاه باشید که صمیمیت رفتاری و گفتاری قبلی را با دختر یا پسرهای فامیلتان نخواهید توانست داشته باشید الا آن که همسـرتان ظرفیت پذیرش استانداردهای فامیلی شما را داشته باشد.

  ۶٫ کوشش ننمایید با لجبازی کردن یا به رو آوردن های پی در پی رفتار وی را عوض نمایید. برای اینکار تنها یک نسخه وجود دارد و آن اطمینان بخشیدن به همسـرتان از پای بندی به زندگـی تازه می باشد!

   

  ۷٫ هیچوقت ، هیچوقت ، در مـورد چیزی که روی آن حساس می باشد، به وی دروغ نگید. با این کار می بایست .

  فاتحه روابط سالم و زندگـی مشترکتان را بخوانید.

  برای مشاهده اطلاعات بیشتر درمورد ازدواج به سایت دفترعقد و ازدواج در منطقه 17  مراجعه نمایید.


  votre commentaire
 • گوشی ایسوس زنفون 5 Asus Zenfone 5 ZE620KL

   Asus Zenfone 5 ZE620KL

   

  قیمت ایسوس زنفون 5 و تاریخ انتشار

  نمی­توانید این گوشی را به این زودیها خریداری کنید. به دلایلی، ایسوس این را در MWC 2018(کنگره‌ی جهانی موبایل بارسلونا) اعلام کرده که تا آوریل ایسوس زنفون 5 و تا ژوئن ایسوس zenfone 5z استفاده نخواهد شد.

  می­دانیم که برای انگلستان تایید شده، اما هنوز خبری در مورد استرالیا، ایالات متحده و یا هر بازار دیگری نشنیده­ایم. جزئیات دقیق قیمت­گذاری امروزه نامعلوم هستند، بنابراین نمی­توانیم بیش از این در مورد زنفون 5 قضاوت کنیم.

   

  طراحی و نمایشگر

  زنفون 5 یک گوشی خیره کننده است وقتی برای اولین بار آن را دیدیم فکر کردیم که یک آیفون ایکس است. اما یک ایراد دارد، که به خود شما بستگی دارد.

   

  در جلو، یک نمایشگر 2/6 اینچی فول اچ دی به اضافه IPS با نسبت ابعاد 9 : 19 وجود دارد. این نمایشگر به طرز خیره­کننده­ای روشن بود (بیش از 500 نیت) و گوشی دارای نسبت 90 درصد نمایشگر به بدنه می­باشد.

   

  این گوشی هم اندازه با دستگاه­های قبلی ایسوس 5/5 اینچی است، پس واقعا به مانند یک دستگاه با نمایشگر بزرگ عمل نمی­کند. همچنین، آن با 155 گرم وزن سبکی دارد بدون اینکه احساس کنیم یک باد ناگهانی آن را با خودش خواهد برد.

  در بالای صفحه یک ناچ وجود دارد که همه فناوری دوربین و فناوری تشخیص چهره را مخفی می­کند، و پشت گوشی شیشه­ای است.

   

  در مرکز پشت گوشی یک اسکنر اثر انگشت وجود دارد - متوجه شدیم که برای باز کردن قفل گوشی به آن ضربه آرامی می­زنند، اما بعید است از این ویژگی زیاد استفاده کنید اگر فناوری تشخیص چهره را تنظیم کنید.

   

  قرارگیری مجدد دوربین یادآور آیفون ایکس است، اگر شما صاحب این دستگاه هستید انتظار اینکه مردم سوال بپرسند که چرا رابط کاربری در دستگاه اپل شما بسیار متفاوت به نظر می­رسد را داشته باشید.

   

  برای رنگ، شما باید بین آبی تیره و نقره­ای انتخاب کنید، اما هر دو با طراحی شیک و زیبا در پشت گوشی با کیفیت و بی­نظیر هستند که هنگام حرکت دادن آن در مقابل نور خورشید خیره کننده است.

   

  مشخصات

  هر چند ایسوس چندین گوشی در محدوده "5" اعلام کرده، اما فقط زمان برای آزمایش استاندارد ایسوس زنفون 5 را داشت که با چیپست اسنپدراگون کوالکام میان­برد 636، همراه با رم 4 گیگابایت عرضه می­شود. این یک چیپست AI است، بنابراین انتظار می­رود که بیشتر ویژگیهای یادگیری ماشین در هنگام بهینه سازی عملکرد و در داخل دوربین را عرضه کند.

   

  ایسوس زنفون 5 زد پس آیند جدیدترین چیپست اسنپدراگون 845 را در داخل و رم بیش از 8 گیگابایت را نشان خواهد داد.

   

  این چیزی است که با روشن کردن بهترین گوشیها مانند سامسونگ گلکسی اس 9 شاهد آن بوده­ایم، بنابراین می­توانید انتظار عملکردی سریع نسبت به 5 زد داشته باشید اگر بدنبال پاوربانک دستگاه هستید.

  همچنین می­توانید ذخیره سازی بیشتری، با مدل پایه زنفون 5 زد ارائه دهنده 128 گیگابایت و زنفون 5 معمولی محدود به فضای 64 گیگابایت داشته باشید.

   

   

  همه چیز در مورد دستگاه­ها بسیار شبیه به یکدیگر است، در هر دو همان طراحی و ویژگیها، از جمله اندروید 8 اوریو درست خارج از جعبه را دارید، چون همین حالا آخرین ویژگیها از سیستم عامل گوگل را خواهید داشت.

   

  votre commentaire
 • ایسوس زنفون 5 لایت

   

  هر چند تبلیغات زیاد پیرامون گوشیهای هوشمند ایسوس ممکن است متمرکز بر ایسوس زنفون 5 تازه منتشر شده و هم­ نوعهای قوی آن، ایسوس زنفون 5 زد باشد، افرادی که بدنبال گوشی ارزان­تر هستند ممکن است بخواهند توجه خود را به افزودن مورد سومی با برند تایوانی- ایسوس زنفون 5 لایت معطوف سازند. ایسوس زنفون 5 لایت با ارائه نمایشگر 9: 18 همراه با دوربین چهارگانه، ممکن است تنها گوشی برای افرادی باشد که ممکن است خواهان نمایشگر بدون لایف ناچ باشند. بیایید به صفحه مشخصات آن نگاهی بیاندازیم. مشخصات ایسوس زنفون 5 لایت • پردازنده اسنپدراگون کوالکام630 یا اسنپدراگون کوالکام 430 • رم 4 گیگابایت/رم 3 گیگابایت • ذخیره سازی داخلی 64 گیگابایت/ 32 گیگابایت • نمایشگر 6 اینچ Full HD + IPS؛ نسبت ابعاد 19 به 9، رزولوشن 1080 × 2160 • 16 مگاپیکسل اولیه در دیافراگم f/2.2 و دوربین پشتی با لنز زاویه باز، PDAF، EIS، فلش LED • 20 مگاپیکسل اولیه در دیافراگم f/2.0 و دوربینهای جلو با لنز زاویه باز، EIS، فلش LED • 4گیگ، LTE • دو سیم کارته • وای فای، بلوتوث، NFC • GPS، A-GPS • اسکنر اثر انگشت • تشخیص چهره • باتری 3300 میلی آمپر • اندروید اوریو با ZenUI 5.0 اولین اثرگذاری: بدون AI اما هنوز یک گوشی هوشمند فلزی هر زمان نسخه لایت گوشی هوشمند منتشر شود، معمولا انتظار می­رود در مشخصات و کیفیت ساخت با مشکل مواجه شوند، اما در مورد دوم، با زنفون 5 لایت همان احساس خوب را دریافت می­کنید. این گوشی دارای قاب فلزی قرار گرفته در میان پانلهای شیشه­ای است. این دستگاه از لحاظ ارگونومی دیده شده در بیشتر گوشیهای هوشمند، کمی متفاوت است. به جای داشتن لبه­های خمیده، پشت لایت هنگام قرار دادن آن روی میز برخلاف آن قرار می­گیرد، اما به لطف ابعاد باریک آن، هنوز نگه داشتن آن آسان است و کار با دکمه­ها نیز راحت می­باشد. صحبت از این شد، اجازه دهید مختصری در مورد دکمه و پورتهای زنفون 5 لایت بگوئیم. می­توانید دکمه پاور و دکمه تنظیم صدا در سمت راست گوشی پیدا کنید. دسترسی به خشاب سیمکارت در سمت چپ قرار دارد. جک هدفون را می­توان در قسمت بالای گوشی یافت. با اینکه پورت میکرو USB در پایین قرار دارد و با دیواره مشبک اسپیکر احاطه شده است. اما واقعا مایلیم پورت سی USB را با ایسوس زنفون 5 لایت ببینیم اما چه اطلاعاتی از آن دریافت خواهیم کرد. در پشت دستگاه، دوربین پشتی دوگانه ­ایسوس زنفون 5 لایت را دارید. دوربین پریمری 16 مگاپیکسلی و لنز زاویه­دار ثانویه دارد. درست زیر مجموعه دوربین پشتی اسکنر اثر انگشت قرار دارد، که با توجه به ابعاد دستگاه هنوز کار آسانی است. آن را می­خواهیم چون که دوربینهای آن در مقایسه با سایر دستگاه­های دارای تنظیم مشابه از بدنه زیاد خارج نشده­اند، هرچند نگران این هستیم که اکسنتهای کروم ممکن است با استفاده روزمره از بین روند. اما امیدوارم، این دستگاه با مورد سیلیکونی خارج از جعبه، که شرکتها معمولا با دستگاه­های معمول خود انجام می­دهند، عرضه شود. اندازه نمایشگر ایسوس زنفون 5 لایت در 6 اینچ است و از رویکرد بسیار قدیمی به نمایشگر 9: 18 بهره می­برد. با این حال، اگر نمی­خواهید آن را داشته باشید، نباید مخالف حضور ناچ لایف روی آن باشید. این یک پانل IPS با مقدار مناسب اشباع رنگ و روشنایی است. همچنین مقدار قابل قبولی شفافیت همراه با رزولوشن+ فول اچ دی بدست می­آورید. برای گرفتن سلفی، دو دوربین در قسمت بالایی جلو دارید و تنظیمات مشابه با دوربینهای پشتی با یک ضربه کوچک در دوربین اصلی، که در 20 مگاپیکسل نشسته، دارد. ایسوس هنوز تعداد دقیق مگاپیکسل برای هر دو دوربین ثانویه روی گوشی لایت را افشا نکرده، اما گزینه­ی تصویر بازتر و گنجاندن افراد بیشتر یا مناظر در عکسها همیشه خوشایند می­باشد. قیمت گوشی ایسوس زنفون 5 لایت نیز در 2 پیکربندی خواهد آمد و با پردازنده اسنپدراگون کوالکام 630 یا اسنپدراگون 430 برای گونه ارزان­تر دستگاه عرضه خواهد شد. حدس می­زنیم که بترتیب با رم 4 گیگابایت یا 3 گیگابایت همراه ­شود و احتمالا ذخیره سازی نیز در 64 گیگابایت یا 32 گیگابایت ثابت خواهد شد. هیچ کلمه­ای از بازاریابی محلی آنها در مورد اینکه آیا هر دو مدل یا یکی از این دو را دریافت می­کنیم، وجود ندارد. امیدواریم که آنها حداقل دستگاه تقویت شده630 را برای افرادی که به دنبال زینگ کامپیوتری کمی بیشتر هستند، بیاورند. 

  منبع


  votre commentaire
 •  

  نحوه ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد ۹۶-۹۷

  ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد به صورت کاملا اینترنتی انجام می پذیرد . داوطلبان باید در زمان مقرر که از سوی سازمان سنجش اعلام می شود به سایت سنجش مراجعه کرده و اقدام به ثبت نام نمایند . داوطلبان حتما قبل از ثبت نام دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۷ را به خوبی مطالعه کنند و تا شرایط شرکت در این آزمون مطلع شوند و سپس در این آزمون ثبت نام کنند.در مرحله ثبت نام نباید اطلاعات شخصی خود را وارد کرده و گروه آزمایشی را در فرم ثبت نام وارد کنند. داوطلبان باید دقت داشته باشند که فقط می توانند یک کد رشته اصلی را انتخاب کنند و کارت اعتباری مربوط به آن را دریافت نمایند ، اگر داوطلبی علاقه مند باشد که شانس خود را در دانشگاه های پیام نور ،غیرانتفاعی و رشته های شناور نیط امتحان کند باید کارت اعتباری جداگانه ای رو تهیه نماید.

  چه افرادی می توانند در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کنند؟

  در ابتدا برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که کلیه داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی ، کارشناسی ارشد و یا دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی باشند و تا ۳۱ شهریور همان سال فارغ التحصیل شوند می توانند در کنکور کارشناسی ارشد ۹۷ ثبت نام کنند.


  votre commentaire