• اجرای حکم خلع ید مشاعی

  به اساس ماده ۴۳ قانون انجام احکام مدنی چنان چه به نفع یکـی از مالکین مشاعی و علیه تملک کننده مال مشترک ؛ حکم خلع ید صادر شود ؛ تملک کننده از ملک بیرون رانده می شود ولی ملک در اختیار محکوم له قرار نخواهد گرفت . چون لازمه ی تملک محکوم له بر ملک ؛ تملک در سهم بقیه شرکای ملک مشاعی است و چنان چه تصرفی بدون اذن بقیه شرکا صورت گیرد تملک کننده یعنی محکوم علیه خود غاصب است .و اما در ادامه به بررسی تفاوت های میان دعوی خلع ید با دعوی تصرف عدوانی میپردازیم .

   


  votre commentaire
 • مدارک ضروری جهت گرفتن حضانت توسط وکیل

  1. سند طلاق
  2. اصل شناسنامه
  3. کپی کارت ملی
  4. اگر طلاق توافقی باشد ارائه توافقات الزامی است

   

  برای مشاهده متن کامل مقاله حضانت فرزند بعد از طلاق کلیک کنید 


  votre commentaire
 • حذف نام همسر از شناسنامه

  بعد از جدا شدن زن و شوهر بیشتر اشخاص تمایلی به ماندن نام همسـر قبلی در شناسنامه ندارند. در اینجا به اختصار شیوه حذف نام همسـر قبلی ذکر می گردد.

  1. طلاق پـس از رابطه جنسی: در ایـن صورت یعنی فرضی که بیـن زن و شوهر رابطه جنسی برقرار باشد اداره ثبت احوال از دادن المثنی بدون ذکر نام همسـر قبلی اجتناب می نماید . رویه عملی دو راه را توصیه می نماید :
  2.  زنی که خواهان حذف نام همسـر قبلی هست باید مردی را بعنوان خواستگار خود معرفی کـرده و با رجوع به یکـی از دفاتر ثبت تزویج و طلاق گواهی سردفتر را مبنی بر خواستگاری و تمایل به عقد از طرف دو طرف به ثبت احوال عرضه دهد. در ایـن صورت ثبت احوال نسبت به دادن المثنی بدون ذکر نام همسـر قبلی اقدام خواهد کرد.
   ضمنا اگـر زن مدخوله نباشد با گواهی پزشکی قانونی یا حکم محکمه می توان مستقیما به ثبت احوال رجوع و با تکمیل فرم های مربوطه تقاضای صادر شدن المثنی نمود. در ایـن صورت نام همسـر قبلی در شناسنامه درج نخواهد شد. ایـن حکم دربـاره مرد نیز جاری خواهد بود.
  3. طرح اختلاف به طرفیت ثبت احوال با خواسته الزام ثبت احوال به دادن المثنی شناسنامه و حذف نام همسـر قبلی از شناسنامه. محکمه صالح همـان محکمه محل صادر شدن شناسنامه خواهد بود. اغلب ایـن ادعا به همراه ادعای فقدان شناسنامه طرح می گردد. با صادر شدن حکم محکمه و عرضه آن به ثبت احوال ُ اداره مزبور مکلف به انجام حکم محکمه خواهد بود.

  مشاهده متن کامل مقاله حذف طلاق از شناسنامه 


  votre commentaire
 • فروش ملک مشاعی بدون رضایت مالکین دیگر چگونه است؟

  شریک مال مشترک هر هنگام بخواهد میتواند درخواسـت نماید که ملک مشترک میان او و شرکای دیگر تقسیم شود. مگر در مسائل ی که تقسیم به سبب قانون میسر نباشد.

  گاهی شرکا پیش خود موافقت میکنند که برای مثال یک زمینی را حدود هزار متر است را بیـن خود و به صورت معیـن کردن سهم هریک که کجای زمین واقع گیرد انجام دهند و دربـار متراژ زمین نیز موافقت میکنند که در ایـن صورت اداره ثبت و املاک اسناد میتواند مدرک را تنظیم و صادر نماید .

  ولی در بیشتر اوقات شرکا راضی به تقسیم نمی باشند و یا اصولا ملک قابل تقسیم و یا افراز ناست که در ایـن صورت هر یک از شرکا میتوانند برای فروش ملک مشترک اقدام کنند.

  برای مشاهده متن کامل مقاله وکیل ملکی کلیک کنید


  votre commentaire
 •  آدرس ادارات کار تهران:

  اداره کل کار تهران: تهران- خیابان سهروردی شمالی- بعد از خیابان شهید بهشتی- خیابان هویزه- ن

  بش خیابان مرغاب- طبقه ۵ اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران.

  1. محدوده مناطق ۹ و ۲۱ و ۲۲ شهرداری تهران– اداره کار شمال غرب تهران- تهران- میدان آزادی- جاده مخصوص کرج- قبل از اکباتان- کوی بیمه ۴- سوم شرقی- پلاک۲ .
  2. محدوده مناطق ۲ و ۵ شهرداری تهران– اداره کار بلوار فردوس– تهران- فلکه دوم صادقیه- بلوار فردوس- روبروی بانک سپه- ساختمان آبگینه- طبقه سوم.
  3. محدوده مناطق ۶ و ۷ شهرداری تهران– اداره کار شمال شرق تهران– تهران- خیابان سمیه- نرسیده به خیابان حافظ- خیابان شهید داود‌پور موسی- پلاک۴۲٫
  4. محدوده مناطق ۴ و ۸ و ۱۳ و ۱۴ شهرداری تهران و ضلع شرقی بلوار آفریقا منطقه ۳– تهران- خیابان دماوند- بعد از چهارراه تهرانپارس- نبش خیابان اتحاد.

  منبع


  votre commentaire