• علل ننوشتن قرارداد کتبی از طرف صاحبکار چیست؟ چه آثاری دارد؟

  ننوشتن قرارداد کتبی بیـن کارگر و صاحبکار اثر چندانی در تاییـد یا نداشتن احراز رابطهٔ کار نداشته و تنها نفع برای صاحبکار در جایی هست که حقوق مورد توافق زیادتر از حقوق قانونی باشد تاییـد آن به عهدهٔ کارگر می باشد . در ایـن خصوص رویه بر حسب نحوهٔ پرداخت به کارگر است . در غالب مسائل هیئت مطالبهٔ فیش حقوق می‌کند و در غیر ایـن صورت مبالغ واریزی به حساب کارگر از طرف صاحبکار مبنای محاسبه قرارمی گیرد. نکته با ارزش در رویه محاکم کار ایـن هست که ایـن محاکم در صورت فقدان قرارداد یا فیش حقوقی مبلغ واریزی به حساب کارگر را مبلغ حقوق پایه تلقی کـرده و خصوصیت ها و بقیه مسائل را بر حسب آن محاسبه کـرده و حکم اجرا می‌نمایند. اکثر شرکت‌ها قوی کار خود را بیمه نمی‌کنند! در ایـن رابطه چطور می‌توان اقدام نمود؟ آیا صاحبکار موظف نمی باشد که نیروی خود را بیمه نماید ؟

  ادامه مطلب


  votre commentaire
 • وکالت بلاعزل به چه معناست؟

  وکالتی است که وکالت وکیل یا عدم عزل وکیل ضمن عقد لازمی شرط شده باشد . در ادامه به تشریح دفتر وکالت نیز اشاره خواهیم نمود .

  دفتر وکالت:

  جامعه وکالت در ایران؛ در سالهای اخیر با مسائل عدیده ای روبرو بوده است . دفاع از حیثیت وکالتی و جدا کردن حساب اجتماع وکالت از عده ای وکیل نما در اذهان عمومی نمی تواند صرفا در حد حرف و الفاظ باقی بماند. اعاده اعتبـار دیرین حرفه وکالت ایجاب می نماید که یک مبـار زه عملی همه جانبه از داخل وکلا و اجتماع وکالت شـروع شود.

  متن کامل مقاله 


  votre commentaire
 • مشاور خیانت همسر چه کمکی به ما می کند؟

  به توصیه روانشناسان برای دارا بودن یک رابطه سالم؛ ابتدا می بایست رابطه عاطفی را بهبود بخشید تا احساس پوچی و تنهایی در طرف مقابل پیش نیاید.  نخستین نکته و احتمالا با ارزش ترین اقدامی که می توان در مواجه شدن با پیمان شکنی و خیانت انجام داد؛ حفظ آرامش و خونسردی است . چرا که چنان چه مدیریـت خود را از دست بدهید و غضب خود را ایجاد دهید؛ شانس دارد تصمیم گیری های آنی عواقب غیر قابل جبرانی را به همراه داشته باشد. مشاوران مرکز با ارایه تکنیک های روانشناسی ابتدا کوشش در آرام نمودن و حفظ خونسردی شما داشته و پـس از آن با دقت به شرایط زندگـی و بازبینی شخصیتی همسـر شما و ریشه یابی علت پیمان شکنی و خیانت ؛ راه حل های مناسب جهت بهبود بخشیدن رابطه ر ابه شما ارایه می دهند.

  طی مکالمات تلفنی همان گونه که مشاهده شده است؛ اشخاص بعد از مکالمات با مشاوران مرکز؛ احساس آرامش و امنیت  می کنند و اضطراب از آنان دور شده و  اعتماد به نفس آن ها برای اتخاذ تصمیم مناسب بالا رفته است . و خوشبختانه اکثر اشخاص توانسته اند به زندگـی طبیعی خویش بازگزدند.

  برای مشاهده متن کامل مقاله خیانت زن به شوهر روی آن کلیک کنید.


  votre commentaire
 • چرا باید زن رضایت مرد را برای طلاق جلب نماید؟

  اول: حكمت آن نيز روشن و منطقى است؛ شوهر براى پیوندمتحمّل هزينه‏ هايى گوناگون مادى و معنوى شده هست و عزم كرده بر حسب قوانين وضوابط شرعى با همسـر خود زندگى كند . ولی زن به دلايل مورد نظـر خودش خواهان طلاق است؛ از این رو می بایست به نوعى جبران كند.

  دوم ؛ طلاق حق مرد است؛ از این رو زن با بذل مال يا مهر خود به نوعى رضايت او را جلب مى‏كند و از لجاجت مرد می‌كاهد.

  سوم ؛ زن براى رهايى خود اين كار را انجام می‌دهد و بديهى هست كه كسى كه می‎خواهد به خواسته‏اى دست يابد می بایست از خواسته ديگرى چشم‏‌پوشى كند و اين معنا ندارد كه زن نیز خواهان طلاق باشد و نیز خواهان مهريه. زيرا زن به دنبال رهايى از مردى هست كه از وى كراهت دارد و در اين صورت طلب مهريه به عنوان هديه و شيرينى زندگى از او توقع بی‌جايى است .

  برای مشاهده متن کامل مقاله درخواست طلاق از طرف زن و مهريه روی آن کلیک کنید 


  votre commentaire
 • راهکارهای وصول مطالبات

   

  با سلام خدمت دوستان همیشگی ، بی شک یکی از مهم ترین چالش های پیش روی نظام بانکی کشور طی چند سال اخیر سیر فزاینده مطالبات معوق بوده که محصول پرداخت تسهیلات غیر واقعی، کارشناسی نشده و نابجا می باشد، این روند افزایشی مطالبات بر شبکه بازار پول و عملکرد نظام بانکی تاثیر گذاشته و توان وام دهی بانک ها را بیش از پیش تضعیف کرده است. در مقاله پیش رو این مسئله بیشتر بررسی شده و راهکارهای وصول مطالبات ارائه می شود . در ادامه با ما همراه باشید .

  مشاهده متن کامل مقاله راهکارهای وصول مطالبات 


  votre commentaire